widzi/ Znać że Orła białego co żywo się wstydzi. Jakisi to ptak srogi wszyscy się go boją/ Przetoż inne Orlęta za szeląg nie stoją. Męka Pańska/ komu nawiększy pożytek czyni.
MNiemasz że nalepszy zysk żacy z tego mają/ Bo oni pewne kwartniki w Piątki odbierają. Choćby oni Tenebre i sto raz beczeli/ By był nie cierpiał/ roby visity nie mieli. Przeżegnanie stołu.
Któryś raczył zgromadzić nas do tego stołu/ Błogosław co z korzeniem i co do rosołu/ Któryś zniszczego stworzył niedostępne sklepy/ Błogosław i pieczenią i to mięso z rzepy. Miła święta Elżbieto z miłą świętą Anną/ Przeżegnaj nam i kiszki pospołu z
widźi/ Znáć że Orła białego co żywo się wstydźi. Iákiśi to ptak srogi wszyscy się go boią/ Przetoż inne Orlęta za szeląg nie stoią. Męká Páńska/ komu nawiększy pożytek czyni.
MNiemasz że nalepszy zysk żacy z tego máią/ Bo oni pewne kwartniki w Piątki odbieráią. Choćby oni Tenebre y sto raz beczeli/ By był nie ćierpiał/ roby visity nie mieli. Przeżegnánie stołu.
KToryś raczył zgromádźić nas do tego stołu/ Błogosłáw co z korzeniem y co do rosołu/ Ktoryś znisczego stworzył niedostępne sklepy/ Błogosław y pieczenią y to mięso z rzepy. Miła święta Helżbieto z miłą świętą Anną/ Przeżegnay nam y kiszki pospołu z
Skrót tekstu: FraszNow
Strona: E2
Tytuł:
Fraszki nowe sowizrzałowe
Autor:
Jan z Kijan
Miejsce wydania:
Kraków
Region:
Małopolska
Typ tekstu:
wiersz
Rodzaj:
liryka
Gatunek:
fraszki i epigramaty
Poetyka żartu:
tak
Data wydania:
1615
Data wydania (nie wcześniej niż):
1615
Data wydania (nie później niż):
1615