Hebrajskiego, Chaldejskiego i Syriackiego nie mający, sam de suo subsistens, od wszystkich Orientalnych Idiomatów dystyngwowany.
GEORGIANÓW Język w Georgii pod górą Kaukazem leżącej od Świętego GEORGIUSZA alb JERZEGO tamecznego, Apostoła nazwanej, i ad Christianismum przywróconej, jest in usu: składa się z Ormiańskiego, ale inne cale ma, charaktery albo Pisma.
TAHARSKI czyli TATARSKI Język, w Wielkiej Tattaryj aż do Indyj się rozciąga, Wielkiego Mogera albo Mogola Państwo napełniający, ale i ten iacturam passus z przymieszanego Arabskiego Języka wiele w sobie mając zaczasów ogłoszonej Religii Mahometańskiej. Charakteru albo pisania sposobu zaziwają Chaldejskiego wziąwszy go dawnych czasów od Kapłanów Chrześcijańskich, wraz z Wiarą, z Chaldei przysłanych
Hebrayskiego, Chaldeyskiego y Syriackiego nie maiący, sam de suo subsistens, od wszystkich Orientalnych Idiomatow dystyngwowány.
GEORGIANOW Ięzyk w Georgii pod górą Kaukazem leżącey od Swiętego GEORGIUSZA alb IERZEGO tamecznego, Apostoła názwaney, y ad Christianismum przywroconey, iest in usu: składa się z Ormiańskiego, ale inne cále má, charáktery albo Pisma.
TAHARSKI czyli TATARSKI Ięzyk, w Wielkiey Tattaryi aż do Indyi się rościąga, Wielkiego Mogera álbo Mogola Państwo nápełniaiący, ale y ten iacturam passus z przymieszánego Arábskiego Ięzyka wiele w sobie maiąc záczasow ogłoszoney Religii Machometańskiey. Charákteru albo pisania sposobu záźywáią Chaldeyskiego wźiąwszy go dawnych czasow od Kapłanow Chrześciańskich, wráz z Wiarą, z Chaldei przysłanych
Skrót tekstu: ChmielAteny_II
Strona: 751
Tytuł:
Nowe Ateny, t. 2
Autor:
Benedykt Chmielowski
Drukarnia:
J.K.M. Collegium Societatis Iesu
Miejsce wydania:
Lwów
Region:
Ziemie Ruskie
Typ tekstu:
proza
Rodzaj:
teksty naukowo-dydaktyczne lub informacyjno-poradnikowe
Gatunek:
encyklopedie, kompendia
Poetyka żartu:
nie
Data wydania:
1746
Data wydania (nie wcześniej niż):
1746
Data wydania (nie później niż):
1746