się sądzą jak i w Piotrkowie.. Regestr ORDYNACYJ ZAMOJSKIEJ w Lublinie ma swój dzień uprzywilejowany Prawem w każdy Miesiąc. RZĄD POLSKI.
Regestr FISCI tak w Lublinie jak w Piotrkowie ma Czwartek jeden uprzywilejowany po południu w każdy Miesiąc.
Regenci Ziemscy powinni być przysiężni, i w Regestra Sprawy porządkiem wpisować i one na wokandę oddawać wykopiowawszy z Ksiąg.
Regestr POENALIUM przy Instygatorze skrzynkowym być powinien, i sądzić się o 6. godzinie w każdą Sobotę. Instygatorów powinno być dwóch skrzynkowych, i dwóch Securitatis. Atendencją skrzynki powinni mieć dwaj Deputaci deputowani od Marszałka, za co im dwoista Lasa idzie ze skrzynki.
Przy Regestrach według Prawa, jeden Deputat może się
się sądzą jak i w Piotrkowie.. Regestr ORDYNACYI ZAMOYSKIEY w Lublinie ma swoy dźień uprzywilejowany Prawem w każdy Mieśiąc. RZĄD POLSKI.
Regestr FISCI tak w Lublinie jak w Piotrkowie ma Czwartek jeden uprzywilejowany po południu w każdy Mieśiąc.
Regenći Ziemscy powinni być przyśiężni, i w Regestra Sprawy porządkiem wpisować i one na wokandę oddawać wykopiowawszy z Kśiąg.
Regestr POENALIUM przy Instygatorze skrzynkowym byc powinien, i sądźić śię o 6. godźinie w każdą Sobotę. Instygatorów powinno byc dwóch skrzynkowych, i dwóch Securitatis. Attendencyą skrzynki powinni mieć dway Deputaći deputowani od Marszałka, za co im dwoista Lasa idźie ze skrzynki.
Przy Regestrach według Prawa, jeden Deputat może śię
Skrót tekstu: ŁubHist
Strona: 256
Tytuł:
Historia polska z opisaniem rządu i urzędów polskich
Autor:
Władysław Łubieński
Drukarnia:
Drukarnia Societatis Jesu
Miejsce wydania:
Wilno
Region:
ziemie Wielkiego Księstwa Litewskiego
Typ tekstu:
proza
Rodzaj:
literatura faktograficzna
Gatunek:
podręczniki
Tematyka:
historia, prawo
Poetyka żartu:
nie
Data wydania:
1763
Data wydania (nie wcześniej niż):
1763
Data wydania (nie później niż):
1763
konferenciach z przedniemi Urzędnikami Porty Ottomańskiej, samego gruntu tej polityki, alboli rządów, które się nam zdadzą być proste i grube, a Turkom tak się dobrze nadają, jako z sromotą i szkodą naszą doznawany: albo się nauczył z własnych ust, albo wyczytał z postępków, cokolwiek o nich do wiadomości naszej podał. Wykopiował z Regestrów Cesarskich dostateczny Komput Prowincyj i Urzędów, zinwentował publiczne Dochody. popisał Wojska, i poczty nawet, jakie kto powinien stawić, poterminował. Co się zaś o Religii i Zakonie Tureckim pisze, od samychże Mistrzów ich Prawa, i Księży pobrał, kupił tę wiadomość u samych przełożonych Klasztorów i Meczetów Tureckich. Co
conferenciách z przedniemi Vrzędnikámi Porty Ottomáńskiey, sámego gruntu tey polityki, álboli rządow, ktore się nam zdádzą bydź proste y grube, á Turkom ták się dobrze nádáią, iáko z sromotą y szkodą nászą doznáwany: álbo się náuczył z własnych vst, álbo wyczytał z postępkow, cokolwiek ô nich do wiádomośći nászey podał. Wykopiował z Regestrow Cesárskich dostáteczny Komput Prowincyi y Vrzędow, zinwentował publiczne Dochody. popisał Woyska, y poczty náwet, iákie kto powinien stáwić, poterminował. Co się záś ô Religiey y Zakonie Tureckim pisze, od sámychże Mistrzow ich Práwá, y Xięży pobrał, kupił tę wiádomość v sámych przełożonych Klasztorow y Meczetow Tureckich. Co
Skrót tekstu: RicKłokMon
Strona: 9nlb
Tytuł:
Monarchia turecka
Autor:
Paul Ricot
Tłumacz:
Hieronim Kłokocki
Miejsce wydania:
nieznane
Region:
nieznany
Typ tekstu:
mieszany
Rodzaj:
literatura faktograficzna
Gatunek:
relacje
Tematyka:
egzotyka, obyczajowość
Poetyka żartu:
nie
Data wydania:
1678
Data wydania (nie wcześniej niż):
1678
Data wydania (nie później niż):
1678