było. Umarł w Rzymie Roku 1213. 17. Grudnia. Ciało złożone było u Z. Tomasza de Formis in monte Coelio przeniesione potym do Hiszpanii, do Miasta Madrytu: podzielone powagą Innocentego XIII. Ramie z żebrem dostało się OO. Trynitarzom Trzewikowym w Madrycie. Głowa zaś Świetego z częścią znaczną kości OO. Trynitarzom Bosym tamże w Madrycie.
JANA B. Kapistrana 23. Października był Zakonu Z. Franciszką Fundator Obserwantów Bernardynów. On chrześcijan animował na Turków, Chorągiew niosąc przed niemi, i Imieniem JEZUS wzbudzając. Umarł Roku 1456. Leży w Willaku w Węgrzech w Diecezyj Pieciokościełnej. On w Krakowie samym przyjął do Habitu Zakonnego Osób 140.
było. Umarł w Rzymie Roku 1213. 17. Grudniá. Ciało złożone było u S. Tomasza de Formis in monte Coelio przeniesione potym do Hiszpanii, do Miasta Madrytu: podzielone powagą Innocentego XIII. Ramie z żebrem dostało sie OO. Trynitarzom Trzewikowym w Madrycie. Głowa zaś Swietego z częścią znaczną kości OO. Trynitarzom Bosym tamże w Madrycie.
IANA B. Kapistrana 23. Pázdzierniká był Zakonu S. Franciszką Fundator Obserwantow Bernardynow. On chrześcian animował na Turkow, Chorągiew niosąc przed niemi, y Imieniem IEZUS wzbudzaiąc. Umarł Roku 1456. Leży w Willaku w Węgrzech w Diecezyi Pieciokościełney. On w Krakowie samym przyiął do Habitu Zakonnego Osob 140.
Skrót tekstu: ChmielAteny_III
Strona: 161
Tytuł:
Nowe Ateny, t. 3
Autor:
Benedykt Chmielowski
Miejsce wydania:
Lwów
Region:
Ziemie Ruskie
Typ tekstu:
proza
Rodzaj:
teksty naukowo-dydaktyczne lub informacyjno-poradnikowe
Gatunek:
encyklopedie, kompendia
Poetyka żartu:
nie
Data wydania:
1754
Data wydania (nie wcześniej niż):
1754
Data wydania (nie później niż):
1754
Wojewody Bełzkiego córka, a jego małżonka, trzy mu córki powiła, to jest Zofią która pierwszym związkiem żyła z Pawłem Sapiehą Podkanclerzym Litewskim, drugim z Opalińskim Łukaszem Marszałkiem Wielkim Koronnym. Izabellę ta po śmierci męża swego Jerzego Ossolińskiego Kanclerża Koronnego, nie małą summę w złocie, srebrach i klejnotach wysypała na wystawienie Kościoła Pannom Karmelitkom Bosym w Warszawie. Dedicat. Operum S. Teresiae 1664. Urszulę ta sobie Panieńskie pod regułą Z. Brygitty upodobawszy życie, Klasztor ten w Samborze Ksienią rządziła, Synów z tejże Heleny było piąciu Jan Mikołaj, Piotr, Stanisław, Mikołaj i Franciszek. Z tych Jan Mikołaj z razu Podstoli Koronny, potym Nadworny aż
Woiewody Bełzkiego corka, á iego małżonka, trzy mu corki powiła, to iest Zofią ktora pierwszym związkiem żyłá z Páwłem Sapiehą Podkánclerzym Litewskim, drugim z Opálińskim Łukászem Marszałkiem Wielkim Koronnym. Izabellę tá po śmierci męża swego Jerzego Ossolinskiego Kanclerżá Koronnego, nie małą summę w złocie, srebrách y kleynotach wysypáła ná wystawienie Kościoła Pannom Karmelitkom Bosym w Warszawie. Dedicat. Operum S. Teresiae 1664. Urszulę tá sobie Pánieńskie pod regułą S. Brygitty upodobáwszy życie, Klasztor ten w Samborze Xięnią rządziła, Synow z teyże Heleny było piąciu Jan Mikołay, Piotr, Stanisław, Mikołay y Fránciszek. Z tych Jan Mikołay z razu Podstoli Koronny, potym Nadworny áż
Skrót tekstu: NiesKor_II
Strona: 16
Tytuł:
Korona polska, t. II
Autor:
Kasper Niesiecki
Drukarnia:
Collegium lwowskiego Societatis Jesu
Miejsce wydania:
Lwów
Region:
Ziemie Ruskie
Typ tekstu:
proza
Rodzaj:
literatura faktograficzna
Gatunek:
herbarze
Tematyka:
historia
Poetyka żartu:
nie
Data wydania:
1738
Data wydania (nie wcześniej niż):
1738
Data wydania (nie później niż):
1738