Idziego chmiel zbierają. 2. Po Z. Michale ryby dna się trzymają. 3. Ośm dni koło Z. Michała na siejbę zimową najlepsze. 4. Ranna siejba często, a późna za- O Ekonomice, mianowicie o Miesiącach etc.
oszukuje Gospodarza według Pliniusza; na Rusi czasem się późna nada, byle nie była Marcinkowa. 5. Frukta zbierać w pogodę, i to po południu nim miesiącowi upłynie dni 16.
In Octobri 1. Zbierać wino w pogodę, to dobre będzie; a w słotę z bierane wodniste. 2. Ggi długo się zbiera wino, winne macice słabieją na rok przyszły. 3. Wino czerwone prędzej nad inne
Idziego chmiel zbieraią. 2. Po S. Michale ryby dna się trzymaią. 3. Ośm dni koło S. Michała na sieybę zimową naylepsze. 4. Ranna sieyba często, á poźna za- O Ekonomice, mianowicie o Miesiącach etc.
oszukuie Gospodarza według Pliniusza; na Rusi czasem się poźna nada, byle nie była Marcinkowa. 5. Frukta zbierać w pogodę, y to po południu nim miesiącowi upłynie dni 16.
In Octobri 1. Zbierać wino w pogodę, to dobre będzie; á w słotę z bierane wodniste. 2. Ggy długo się zbiera wino, winne macice słabieią na rok przyszły. 3. Wino czerwone prędzey nad inne
Skrót tekstu: ChmielAteny_III
Strona: 424
Tytuł:
Nowe Ateny, t. 3
Autor:
Benedykt Chmielowski
Miejsce wydania:
Lwów
Region:
Ziemie Ruskie
Typ tekstu:
proza
Rodzaj:
teksty naukowo-dydaktyczne lub informacyjno-poradnikowe
Gatunek:
encyklopedie, kompendia
Poetyka żartu:
nie
Data wydania:
1754
Data wydania (nie wcześniej niż):
1754
Data wydania (nie później niż):
1754