sieradzkiego. Stanisław zostawił Krzy-
sztofa z Żebrzydowskiej, ten pojął Radomskę, mają syna. Hieronim z Lasocką syna Władysława i Jerzego zostawił; Władysław miał Dubrawskę, zostało było dwoje dzieci, pomarli; Jerzy był proboszczem falkowskim, złożył sutannę, obiekt dołoman, misere umarł. Jedna córka Hieronimowa voto secundo była za Kietlińskim, po Radomskim sterilis była. Druga córka Hieronimowa była za Gabrielem Bykowskim, z tym córka i syn zostali. Trzecia córka Konstancja panną umarła. Zygmunt miał Chidzkę w małżeństwie, zostawił Mateusza i Marka; Mateusz umarł młodo, zostawił córkę z Gniewoszówną. Marek młodzieńcem jeszcze; córka jedna za panem Wiktorem, druga za panem Rychłowskim podczaszym sieradzkim
sieradzkiego. Stanisław zostawił Krzy-
sztofa z Żebrzydowskiej, ten pojął Radomskę, mają syna. Hieronym z Lasocką syna Władysława i Jerzego zostawił; Władysław miał Dubrawskę, zostało było dwoje dzieci, pomarli; Jerzy był proboszczem falkowskim, złożył sutannę, obiekt dołoman, misere umarł. Jedna córka Hieronymowa voto secundo była za Kietlińskim, po Radomskim sterilis była. Druga córka Hieronymowa była za Gabryelem Bykowskim, z tym córka i syn zostali. Trzecia córka Konstancija panną umarła. Zygmunt miał Chidzkę w małżeństwie, zostawił Mateusza i Marka; Mateusz umarł młodo, zostawił córkę z Gniewoszówną. Marek młodzieńcem jeszcze; córka jedna za panem Wiktorem, druga za panem Rychłowskim podczaszym sieradzkim
Skrót tekstu: KoniecZRod
Strona: 198
Tytuł:
Rodowód
Autor:
Zygmunt Koniecpolski
Miejsce wydania:
nieznane
Region:
nieznany
Typ tekstu:
proza
Rodzaj:
literatura faktograficzna
Gatunek:
kroniki
Tematyka:
obyczajowość
Poetyka żartu:
nie
Data wydania:
1651
Data wydania (nie wcześniej niż):
1651
Data wydania (nie później niż):
1651
Tekst uwspółcześniony:
tak
Tytuł antologii:
Pamiętniki o Koniecpolskich. Przyczynek do dziejów polskich XVII wieku
Redaktor wersji uwspółcześnionej:
Stanisław Przyłęcki
Miejsce wydania wersji uwspółcześnionej:
Lwów
Wydawca wersji uwspółcześnionej:
Leon Rzewuski
Data wydania wersji uwspółcześnionej:
1842
Boga wziąwszy na pomoc.
Zapomniałem Tego Napisać Ze Mnie pod Mohilowem stojąc Napadł był kłopot podobny Owemu koziradzkiemu w Ten sposób. Gorzkowski Towarzysz Marszałka Nadwornego Branickiego Intentował Mi Akcją do sądu Wojskowego o Zabicie Brata Ródzonego którego Uderzyłem był Obuchem z tej przyczyny Jakom Wyżej napisał in Anno 1657. Kiedyzmy kiedyśmy stali w Radomskim po Węgierskiej Wojnie Służąc z Panem Bikowskim. Prosił tedy i o to Ze bym Odpowiedział ex Carceribus. Wojewoda Zaś deklarował Ze nie tylko Żołnierzów a Zwłaszcza dobrych zwazac idąc na tak straszną Wojnę ale by jeszcze zwazonych gdy by byli trzeba Rozwiązac i gdy by Można jednego do więzienia z jednego dwóch wziąsc. Szlubem tylko Więzania
Boga wziąwszy na pomoc.
Zapomniałem Tego Napisac Ze Mnie pod Mohilowem stoiąc Napadł był kłopot podobny Owemu koziradzkiemu w Ten sposob. Gorzkowski Towarzysz Marszałka Nadwornego Branickiego Intentował Mi Akcyą do sądu Woyskowego o Zabicie Brata Rodzonego ktorego Uderzyłem był Obuchem z tey przyczyny Iakom Wyzey napisał in Anno 1657. Kiedyzmy kiedysmy stali w Radomskim po Węgierskiey Woynie Słuząc z Panem Bikowskim. Prosił tedy y o to Ze bym Odpowiedział ex Carceribus. Woiewoda Zas deklarował Ze nie tylko Zołnierzow a Zwłaszcza dobrych zwazac idąc na tak straszną Woynę ale by ieszcze zwazonych gdy by byli trzeba Rozwiązac y gdy by Mozna iednego do więzienia z iednego dwoch wziąsc. Szlubem tylko Więzania
Skrót tekstu: PasPam
Strona: 102
Tytuł:
Pamiętniki
Autor:
Jan Chryzostom Pasek
Miejsce wydania:
nieznane
Region:
nieznany
Typ tekstu:
proza
Rodzaj:
literatura faktograficzna
Gatunek:
pamiętniki
Poetyka żartu:
nie
Data wydania:
między 1656 a 1688
Data wydania (nie wcześniej niż):
1656
Data wydania (nie później niż):
1688
z Bełzkim na Jana Kazimierza elekcją. Krystyna Dłotowska Aleksandra Komorowskiego herbu Ostoja Sędziego Ziemskiego Ciechanowskiego małżonka.
DŁUGOBORSKI herbu Topór w Mazowieckim. Jędrzej Długoborski podpisał z Ziemi Ciechanowskiej elekcją Władysława IV, drugi Jędrzej Podstoli z Ziemi Łomżyńskiej Jana lII. Jan in Societate Jezu życie swoje świątobliwie zakończył w Jarosławiu 1701.
DŁUGOJEWSKI herbu Prus 1mo w Radomskim. Wiktor Długojewski w Ziemi Ciechanowskiej podpisał elekcją Jana Kazimierza Króla.
DŁUGOLECKI. Maciej Długolecki po Usarsku służąc, pieszo do szturmu szedł pod Pdsków 1582. Tomasz w Krakowskim, Wojciech z Ziemią Ciechanowską podpisali elekcją Jana Kazimierza Króla.
¤DŁUGOPOLSKI herbu Sas na Wołyniu, widziałem jednego z nich nadgrobek z tym herbem. Długopolska była
z Bełzkim ná Janá Káźimierzá elekcyą. Krystyna Dłotowska Alexándrá Komorowskiego herbu Ostoia Sędźiego Ziemskiego Ciechanowskiego małżonka.
DŁUGOBORSKI herbu Topor w Mazowieckim. Iędrzei Długoborski podpisał z Ziemi Ciechánowskiey elekcyą Władysława IV, drugi Jędrzey Podstoli z Ziemi Łomżyńskiey Jáná lII. Jan in Societate JESU życie swoie świątobliwie zakończył w Járosłáwiu 1701.
DŁUGOIEWSKI herbu Prus 1mo w Rádomskim. Wiktor Długoiewski w Ziemi Ciechanowskiey podpisał elekcyą Janá Káźimierzá Krolá.
DŁUGOLECKI. Máciey Długolecki po Usarsku służąc, pieszo do szturmu szedł pod Pdskow 1582. Tomász w Krákowskim, Woyciech z Ziemią Ciechánowską podpisali elekcyą Janá Káźimierzá Krolá.
¤DŁUGOPOLSKI herbu Sas ná Wołyniu, widźiałem iednego z nich nadgrobek z tym herbem. Długopolska byłá
Skrót tekstu: NiesKor_II
Strona: 39
Tytuł:
Korona polska, t. II
Autor:
Kasper Niesiecki
Drukarnia:
Collegium lwowskiego Societatis Jesu
Miejsce wydania:
Lwów
Region:
Ziemie Ruskie
Typ tekstu:
proza
Rodzaj:
literatura faktograficzna
Gatunek:
herbarze
Tematyka:
historia
Poetyka żartu:
nie
Data wydania:
1738
Data wydania (nie wcześniej niż):
1738
Data wydania (nie później niż):
1738